Ndërlidhjet

KATMANDU


Ministria e Mbrojtjes së Nepalit thotë se janë vrarë 59 kryengritës Maoistë gjatë luftimeve dy ditëshe anembanë vendit, por pohimet nuk mund të verifikohen nga burime të pavarura.
Grupet Maoiste ka pes vite janë hedhur në kryengritje me qëllim të përmbysjes së monarhisë në Nepal dhe vendosjes së pushtetit komunist.
XS
SM
MD
LG