Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Gjenerali amerikan Tommy Franks është takuar sot në Pakistan me presidentin Pervez Musharraf, për të diskutuar mënyrat e bashkëpunimit dhe për ta bërë më efektive luftën kundër terrorizmit.
Pakistani është aleati kryesor i Shteteve të Bashkuara në këtë luftë, dhe deri tani ka arrestuar disa qindra luftëtarë të talibanëve dhe pjesëtarë të Al Kaidës, të cilët u arratisën nga Afganistani.
XS
SM
MD
LG