Ndërlidhjet

AVAJ/IRAN


Mijëra iranianë e kanë kaluar edhe natën e dytë nën qiellin e hapur, pas tërmetit të fundjavës.
Ndonëse Kryqi i Kuq ka njoftuar se numri i të vrarëve është 222, e jo 500 siç u vlerësua më parë, banorët e provincës Qazvin pohojnë se kanë varrosur mbi 500 viktima.
Ndërkohë, në Iran janë shtuar pakënaqësitë dhe kritikat ndaj qeverisë për standardet e ulta që janë lejuar gjatë ndërtimit të shtëpive.
XS
SM
MD
LG