Ndërlidhjet

NJU JORK


Mbi 20 automjete dhe 150 zjarrfikës të Nju Jorkut janë dërguar në pallatin e Kombeve të Bashkuara për të simuluar përgjigjen ndaj një shpërthimi dhe zjarri të simuluar në katin e 26-të, të ndërtesës 39-katëshe.
Selia e Kombeve të Bashkuara gjendet 8 kilometra larg kullave binjake të Qendrës Botërore të Tregtisë, të cilat u shkatërruan nga aeroplanët e rrëmbyer gjatë sulmeve terroriste të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG