Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë, Vlladimir Putin thotë se ai nuk besonë se anëtarësimi në NATO do te përmirësonte sigurinë e vendeve të cilat kërkojnë ti bashkohen Aleancës.
Në një konferencë shtypi në Kremlin, Putin tha se Rusia nuk do te kundërshtojë anëtarësimin në NATO të vendeve kandidate, Estonisë, Letonisë dhe Lituanisë, por tha se zgjerimi i NATO-s nuk do te ndihmojë situatën e sigurisë në ato vende.
XS
SM
MD
LG