Ndërlidhjet

RAMALLAH


Lideri palestinez, Yasser Arafat, dënoi blokadën e selisë së tij në Ramallah nga forcat izraelite duke thënë se inkurzi demostron “qëllimet ekspanzioniste” izraelite, kurse ministri palestinez, Ghassan Khatib tha:
“Ky okupim vetëm se do të shtojë vuajtjet e palestinezëve dhe numrin e viktimave civile palestineze dhe thellojë urrejtjen, armiqësitë e dhunën midis dy palëve”.
Autoritetei palestinez vuri ndërkohë në arrest shtëpiak Sheikh Ahmed Yassin, lider shpirtëror i grupit militant, Hamas.
XS
SM
MD
LG