Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti Vlladimir Putin tha se Rusia nuk do te kundërshtojë anëtarësimin në NATO të vendeve kandidate, Estonisë, Letonisë dhe Lituanisë, por tha se zgjerimi i NATO-s nuk do te ndihmojë situatën e sigurisë në ato vende.
Në një konferencë me gazetarët në Kremlin Putin tha se Shtetet e Bashkuara, Gjeorgjia dhe Rusia rizikojnë të dështojnë nëse nuk bashkëpunojnë për eliminimin e militantëve të armatosur nga gryka e Pankisit në Gjeorgji, që thuhet se janë të ndërlidhur me terroristët al Kaidas.
XS
SM
MD
LG