Ndërlidhjet

PRAGË


Sekretari i përgjithshëm i Ligës Arabe Amr Musa tha se propozimi i presidentit amerikan për Lindjen e Mesme përmban disa “pika pozitive”, dhe shfaqi shpresën se vendet arabe do të konsultohen rreth krijimit të mundshëm të shtetit palestinez.
Ministri i Jashtëm gjerman Joshka Fisher tha se largimi i liderit palestinez Yasser Arafat duhet të jetë parakusht për krijimin e shtetit palestinez.
XS
SM
MD
LG