Ndërlidhjet

SEUL


Dhjetra mijë jug-koreanë tashmë e kanë mbushur stadiumin qendror të Seulit, ku në orën 13 e 30 do të zhvillohet takimi gjysmë final i kampionatit botëror në futboll ndërmjet Koresë së Jugut dhe Gjermanisë.
Policia ka vlerësuar se mbi 7 milionë jug-koreanë të tjerë, ndeshjen do ta ndjekin përmes ekraneve televizive gjigante, të vendosura nëpër sheshet e qyteteve të vendit.
XS
SM
MD
LG