Ndërlidhjet

HEBRON


Megjithë përpjekjet e bashkësisë ndërkombëtare për një zgjidhje paqësore në Lindjen e Mesme edhe sot kanë vazhduar luftimet në territoret palestineze.
Trupat izraelite kanë hyrë në Hebron, qyteti më i madh në Bregun perëndimor.
Burimet palestineze bëjnë të ditur se forcat izraelite kanë vrarë 4 oficerë palestinezë të sigurisë dhe kanë arrestuar 150 vetë, duke përfshirë shefin e shërbimit të zbulimit së Hebronit.
XS
SM
MD
LG