Ndërlidhjet

BRUKSEL


Turqia tha sot se dëshiron të nisë vitin tjetër bisedimet për anëtarësi në Bashkimin Evropian. Por zyrtarët në Bruksel thanë se Turqia duhet të ecë përpara me reformat demokratike, përfshirë këtu heqjen e dënimit me vdekje, luftimin e korrupsionit dhe lehtësimin e kufizimive për përdorimin e gjuhës kurde.
XS
SM
MD
LG