Ndërlidhjet

TEHERAN


Udhëheqësi suprem iranian, Ajatullah Hamnei, e ka vlerësuar fjalimin e 2 ditëve më parë të presidentit amerikan, Xhorxh Bush, mbi Lindjen e Mesme si “të pandershëm dhe të papranueshëm”.
Irani nuk e njeh shtetin e Izraelit dhe vazhdimisht ka bërë thirrje për shkatërrimin e shtetit hebrej si e vetmja zgjidhje për konfliktin në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG