Ndërlidhjet

MOSKË


Shkencëtarët rusë kanë protestuar sot në Moskë para qeverisë shkaku i pagave të ulta.
Shkencëtarët u tubuan në qendrën hulumtuese kërkimore Pushkin, dhe pas marshimit tre-ditësh arritën në kryeqytet, të mbështetur nga qindra ithtarë të komunistëve.
Prej vitit 1991 Rusinë e kanë braktisur mbi gjysëm milioni shkencëtarë.
XS
SM
MD
LG