Ndërlidhjet

MOSTAR


Presidentët e Italisë dhe Bosnjes sot e bënë hapjen zyrtare të urës së vjetër të rindërtuar të Mostarit.
Ura ishte ndërtuar në shekullin e 16-të në kohën e perandorisë osmane, dhe ishte nën mbrojtjen e UNESKO-s, kurse u shkatërrua nga forcat kroate në vitin 1993.
XS
SM
MD
LG