Ndërlidhjet

MITROVICË


Disa qindra serbë kanë protestuar në pjesën veriore të Mitrovicës, duke kërkuar lirimin e bashkëkombasve të tyre të arrestuar nga policia ndërkombëtare në Kosovë.
Në protestën e sotme ishte i pranishëm një delegacion qeveritar i Moskës dhe anëtarë të shoqatës ruso-serbe të miqësisë.
XS
SM
MD
LG