Ndërlidhjet

KANANASKIS/KANADA


Aksionet e përbashkëta midis Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara do të ndihmojnë në frenimin e terrorizmit, tha presidenti rus Vladimir Putin pas bisedimeve me presidentin George Bush në samitin e G-8.
“Forcat ushtarake dhe shërbimet speciale të dy vendeve kanë karakter global, ashtu siç ka terrorizmi sot. Prandaj, vazhdimisht kam përsëritur se përpjekjet e përbashkëta janë qenësore nëse duam të shënojmë sukses në luftën kundër terrorizmit”, tha Putin.
XS
SM
MD
LG