Ndërlidhjet

BAGRAM


Zyrtarë ushtarakë britanikë thanë se forcat e tyre në Afganistan kanë filluar një operacion të ri për kapjen e të dyshuarve të Al-Kaidës dhe luftëtarëve talibanë.
Operacione të ngjashme të trupave të Pakistanit vazhdojnë edhe përgjatë kufirit me Afganistanin, pas vrasjes së fundit të 10 ushtarëve pakistanezë.
Shtetet e Bashkuara kanë thënë se operacioni është shenjë për përkushtimin e Pakistanit në luftën kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG