Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia duhet t’i ndërpresë operacionet e saj ushtarake në Çeçeni dhe t’i fillojë negociata paqësore, tha ambasadori i Shteteve të Bashkuara.
Aleksander Vershbow tha në Moskë se negociatat duhet t’i inkurajojnë separatistët që këta t’i ulin armët.
Në një zhvillim tjetër, Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë ka kërkuar zgjërimin e mandatit në Çeçeni, prej nga edhe sot njoftohet për përleshje midis separatistëve dhe trupave ruse.
XS
SM
MD
LG