Ndërlidhjet

KALGARI


Liderët e 8 vendeve të industrializuara të Grupit G-8, sot e kanë përfunduar marrëveshjen për projektin 20 milionë dollarësh, që parasheh asgjësimin e armëve për shkatërrim në masë në Rusi dhe ish vendet e Bashkimit Sovjetik.
Bëhet e ditur se gjysmën e projektit do ta mbulojnë Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG