Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite kanë shkëmbyer zjarr me palestinezë të armatosur në selinë e Autoritetit Palestinez në Hebron.
Ushtria izraelite tha se brenda në seli gjenden 15 militantë të dyshuar që akuzohen “për aktivitete terroriste”.
Udhëheqësia palestineze mbrëmë dërgoi një deklaratë në samitin e grupit G-8 në Kanada, duke i quajtur inkursionet izraelite “sabotim të përpjekjeve paqësore”.
Në deklaratën përmbyllëse të samitit, grupi G-8 e nënvizon vizionin për dy shtetet, Izraelin dhe Palestinën, brenda kufijve të sigurtë.
XS
SM
MD
LG