Ndërlidhjet

BUENOS AIRES


Mijëra protestues anti-qeveritarë dolën në rugët e kryeqytetit të Argjentinës, pas protestave në të cilat një person e humbi jetën.
Punëtorët e arsimit dhe administratës shtetërore gjithashtu e filluan grevën e përgjithshme, në shenjë proteste kundër masave të qeverisë dhe përkeqësimit të gjendjes ekonomike në vend.
XS
SM
MD
LG