Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti i Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara janë duke dërguar ndihma humanitare për viktimat e tërmetit të fundit në Iran.
Zëdhënësi Richard Boucher tha se ndihma prej 300 mijë dollarëve është caktuar në bisedimet me zyrtarët e Kombeve të Bashkuara.
Uashingtoni dhe Teherani nuk kanë lidhje të drejtpërdrejta diplomatike.
XS
SM
MD
LG