Ndërlidhjet

DUSHANBE


Rojet kufitare ruse kanë sekuestruar 50 kilogramë heroinë në kufirin midis Taxhikistanit dhe Afganistanit.
Vetëm gjatë këtij viti, në kufirin e njëjtë janë sekuestruar disa tonelata heroinë, janë arrestuar mbi 700 trafikantë të drogës, kurse mbi 30 janë vrarë.
XS
SM
MD
LG