Ndërlidhjet

BUDAPEST


Zjarri ka përfshirë sot parkun kombëtar hungarez, si pasojë e temperaturave të larta, që shkojnë deri në 38 gradë, kanë bërë të ditur zyrtarët hungarezë.
Rreth 20 km janë të përfshirë nga zjarri, ndërkohë që parku është një zonë mjedisi e mbrojtur dhe tërheq mijra turistë çdo vit.
XS
SM
MD
LG