Ndërlidhjet

MBETEMI SËRSH NË TAKIMIN E G8


Udhëheqësit e G8 kanë premtuar 20 miliard dollarë për mbi 10 vite si ndihmë për Rusinë dhe ish republikat e Bashkimit Sovjetik për eliminimin e armëve të shkatërrimit në masë, armëve kimike dhe reaktorëve bërthamorë.
Ky fond synon të parandalojë rënien e këtye armëve në duart e grupeve militante.
XS
SM
MD
LG