Ndërlidhjet

SRINIGAR


17 vetë kanë vdekur dy ditët e fundit si pasojë e dhunës në rajonet kufitare në Xhamu dhe Kashmir, njofton policia indiane.
Në mesin e të vrarëve janë dhe 3 policië të forcave speciale indiane.
Dhuna ka ardhur, pasi grupi gueril, Hizb – Ul –Muxhahedin, i bazuar në Pakistan, ka thënë se do të vazhdojë sulmet kundër kontrollit indian në Kashmir.
Megjithë premtimet e presidentit pakistanez, Pervez Musharaf, se do të ndalojë aktivitetet e militantëve, guerilat kanë vazhduar sulmet e tyre.
XS
SM
MD
LG