Ndërlidhjet

KABUL


Rreth 19 vetë kanë vdekur pasi një raketë ka goditur një depo municioni në qytetin Spin Boldak, në juglindje të Afganistanit, bëjnë të ditur agjencitë e lajmeve.
Megjithatë disa dëshmitarë pohojnë se shpërthimi mund të ketë qenë dhe një aksident, ndërsa fëmijët luanin përreth.
Burimet vendase pohojnë se ende 15 ushtarë që ruanin depon llogariten si të humbur.
XS
SM
MD
LG