Ndërlidhjet

TAMPA


Komanda Qëndrore ushtarake amerikane në Tampa, Florida, ka bërë të ditur se aeroplanët luftarkë amerikanë dhe britanikë kanë sulmuar një qendër komande irakene në jug të vendit, pasi aeroplanët e tyre ishin sulmuar në zonën e ndalim fluturimit me zjarr artilerie. Ky është sulmi i dytë brenda kësaj jave.
XS
SM
MD
LG