Ndërlidhjet

KARAÇI


Policia pakistaneze ka botuar sot në një gazetë vendase në gjuhën angleze fotot e 10 militantëve islamikë të dyshuar për organizimin e sulmit të pak kohëve më parë në Kosullatën amerikane në Karaçi dhe 2 prej tyre të akuzuar për pjesmarrje në rrëmbimin e gazetarit të vrarë amerikan Daniel Pearl.
Së bashku me fotot ofrohej dhe një çmim prej 320 mijë dollarësh për ata që ofronin informacione mbi vendndodhjen e tyre.
XS
SM
MD
LG