Ndërlidhjet

SEUL


Turqia ka mundur sot Korenë e Jugut me rezultat 3 me 2 në ndeshjen për të përcaktuar ekipin e vendit të tretë dhe të katërt në kampionatin botëror të Futbollit.
Lojtari turk Hakan Sukur ka shënuar gol në sekondën e 11 të ndeshjes, duke realizuar golin më të shpejtë në historinë e kampionateve botërore.
Ndeshja finale e këtij kampionati mes Gjermanisë dhe Brazilit zhvillohet nesër.

XS
SM
MD
LG