Ndërlidhjet

ROSTOV ON DON


Zyrtarët rus kanë bërë të ditur se numri i viktimave ka shkuar në 93 vetë si pasojë e përmbytjeve në rajonet në jug të Rusisë.
Nga rreshjet e shumta të javës së shkuar që shkaktuan dhe përmbytjet kanë mbetur mijëra të pastrehë ndërsa dëmet kapin vlerën e 385 milionë dollarëve.
XS
SM
MD
LG