Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri izraelit i Mbrojtjes Binyamin Ben-Eliezer tha se qeveria sot do të fillojë çmontimin e 10 vendbanimeve ilegale hebreite në Bregun Perëndimor.
Ben-Eliezer tha se vendbanimet janë përcaktuar të çmontohen shkaku i popullatës së vogël dhe pamundësisë për t'u mbrojtur nga sulmet e palestinezëve.
Në Hebron, trupat izraelite thanë, se nuk kanë gjetur kurrfarë shenjash të 15 militantëve të dyshuar palestinezë në gërmadhat e zyrave të Autoritetit Palestinez, të cilën dje izraelitët e hodhën në erë.
XS
SM
MD
LG