Ndërlidhjet

JOKOHAMA


Ekipet e Gjermanisë dhe Brazilit, në orën 13 e 30 do të fillojnë ndeshjen finale të kampionatit botëror në futboll.
Ndeshja në Jokohama të Japonisë, është paraqitja e shtatë e Brazilit dhe e Gjermanisë për kupën e kampionit botëror, por ky është takimi i parë i këtyre dy superfuqive të futbollit.
Vlerësohet se përmes ekraneve televizive, ndeshjen finale do ta ndjekin rreth 1 miliardë e 500 milionë njerëz.
Turqia dje e mundi Korenë e Jugut në ndeshjen për vendin e tretë.
XS
SM
MD
LG