Ndërlidhjet

JOKOHAMA


Ekipet e Gjermanisë dhe Brazilit, në orën 13 e fillojnë ndeshjen finale të kampionatit botëror në futboll.
Kjo është paraqitja e shtatë e Brazilit dhe e Gjermanisë për kupën e kampionit botëror, por takim i parë i këtyre dy superfuqive të futbollit.
Vlerësohet se përmes ekraneve televizive, ndeshjen finale në Jokohama do ta ndjekin rreth 1 miliardë e 500 milionë njerëz.
XS
SM
MD
LG