Ndërlidhjet

JOKOHOMA


Brazili ka fituar titullin e kampionit të botës në futboll, pasi ka mundur sot në ndeshjen finale Gjermaninë, me rezultatin
2 –0.
Të dyja golat u realizuan nga Ronaldo, i cili ka shënuar 8 gola në 7 ndeshjet e këtij kampionati, duke qenë i pari lojtar në moshën 32 vjeçare, që arrin një rezultat të tillë.
Ky është titulli i pestë si kampion bote në futboll për kombëtaren braziliane, duke u ndjekur vetëm nga tre herë kampionët e botës Gjermania dhe Italia.
XS
SM
MD
LG