Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

JERUSALEM


Policia izraelite ka ndaluar një palestinez lidhur me shpërthimin e sotëm në një tren pasagjerësh, pranë qytetit Lod, ku 3 vetë u plagosën dhe u shkaktuan dëme materiale.
Haim Kohen, zyrtar i policisë së Izraelit, tha se shpërthimi është shkaktuar nga një bombë 5 kilogramëshe e vendosur në binarët e trenit.
Pavarësisht incidentit, Izraeli ka thënë se do të prishë 10 vendbanime hebreje, të ndërtuara pa lejen e qeverisë, në Bregun Perëndimor.
XS
SM
MD
LG