Ndërlidhjet

KABUL


Kryeqyteti afgan, Kabul, po njeh shpërthimin më të madh të sëmundjes së shfigurimit, e cila është shkaktuar nga parazitët, ka bërë të ditur Organizata Botërore e Shëndetësisë.
Kjo organizatë ka kërkuar 1.2 milionë dollarë për medikamente, trajtime në masë dhe një fushatë të edukimit shëndetsor.
XS
SM
MD
LG