Ndërlidhjet

NJU DELHI


India ka provuar një raketë ruse, si pjesë të një sistemi të përparuar armatimi, me të cilin mund të paiset ushtria indiane, ka bërë të ditur një agjenci indiane lajmesh.
30 shkencëtarë dhe ushtarakë rusë i janë bashkangjitur homologëve të tyre indianë në shtetin Orisa, gjatë provave, bën të ditur e njëjta agjenci.
XS
SM
MD
LG