Ndërlidhjet

BAGDAD


Komisioni i bashkëpunimit ekonomik Irak - Turqi është takuar sot në kryeqytetin iraken Bagdad, për të diskutuar lidhjet mes 2 vendeve.
Delegacioni turk i drejtuar nga ministri i shtetit Edip Gajdali, kishte në përbërjen e vet 30 zyrtarë turq dhe 220 biznesmenë.
Turqia i llogarit humbjet nga sanksionet e vëna Irakut në 40 miliard dollarë, që nga viti 1990.
XS
SM
MD
LG