Ndërlidhjet

SEUL


Departamenti amerikan i Shtetit e ka dënuar incidentin nw Detin e Verdhë dhe e quajti “provokacion të Koresë së Veriut”.
Gjenerali Lee Nam-Shin, shefi i shtabit të ushtrisë koreano-jugore i ka kërkuar ndjesë vendit të tij për mosmbytjen e anijes koreanoveriore, por ata iu trembën faktit se një aksion i tillë mund të çonte në shpërthimin e luftës.
XS
SM
MD
LG