Ndërlidhjet

KARAÇI


Zyrtarët pakistanezë kanë botuar sot fotografitë e bin Ladenit dhe 17 bashkëpuntorëve të tij më të ngushtë, duke i cilësuar ata si terroristë të rrezikshëm fetarë dhe duke kërkuar më shumë mbështetje nga popullsia në luftën kundër terrorizmit.
Autoritetet e Islamabadit dyshojnë se Al Kaida gjendet pas sulmeve të fundit ndaj të huajve në Pakistan.
XS
SM
MD
LG