Ndërlidhjet

SRINAGAR


Partia islamike e linjës së ashpër, Xhamati Islam, e cila vepron në Kashmirin e kontrolluar nga India, ka bërë të ditur se ka shkëputur të gjitha lidhjet me rebelët myslimanë dhe Pakistanin. Njëherësh kjo parti ka prishur aleancën me 24 grupe politike ekstremiste islame që veprojnë në Kashmir.
XS
SM
MD
LG