Ndërlidhjet

BISHKEK


Janë vrarë mbrëmë në kryeqytetin e Kirgiztanit, një diplomat kinez dhe një biznesmen i etnisë ugure.
Autoritetet vendase nuk kanë komentuar rreth shkaqeve të vrasjes. Besohet se kjo është vepër e nacionalistëve ugurë, të cilët kërkojnë shkëputjen e rajonit të tyre, të quajtur Xinjang, nga kontrolli i Kinës.
XS
SM
MD
LG