Ndërlidhjet

TIRANË


Policia shqiptare ka bërë sot të ditur se ka sekuestruar mina toke, granata anti tanke, pushkë kallashnikovë në bagazhet Leka Zogut, pretendentit për fron, të kthyer në Shqipëri pak ditë më parë.
“Duke ndjekur hetimin, 84 armë me municion janë sekuestruar dhe çështja i është dërguar prokurorisë”, ka thënë shefi i policisë së Tiranës Ilirian Zylyftarin, njofton agjencia franceze e lajmeve.
XS
SM
MD
LG