Ndërlidhjet

PEKIN


10 vetë u vranë dhe 22 u plagosën si pasojë e një shiu të rrëmbyer që përfshiu provincën Fuxhijan në Kinën juglindore.
Si pasojë e rreshjeve të shtuara gjatë javëve të fundit në Kinë kanë humbur jetën së paku 543 vetë dhe janë shkatërruar afro 600 mijë shtëpi.
XS
SM
MD
LG