Ndërlidhjet

BAGRAM


Është sulmuar me zjarr artilerik një aeroport në Afganistanin lindor, që gjendet nën kontrollin e forcave amerikane.
Zëdhënësi, koloneli Roger King tha se nuk ka patur viktima në sulmin, që ai e cilësoi si “rutinë”.
King tha se forcat amerikane në provincat Paktia dhe Paktika kanë zbuluar sasi të mëdha armatimi.
XS
SM
MD
LG