Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Jugut i ka shqyrtuar mundësitë që të sulmojë e para nëse rrezikohet nga të tjerët, tha ministri i Mbrojtjes Kim Dong-Shin pas takimit me komandantin e forcave amerikane atje, gjeneralin Leon La Porte.
Deklarata e pasoi incidentin e së shtunës kur 4 marinarë jug-koreanë u vranë dhe 19 u plagosën gjatë sulmit të disa luftanijeve veri-koreane.
XS
SM
MD
LG