Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara thanë se Kina për herë të parë e ka bërë testimin e një rakete të re ajër-ajër.
Zyrtarët thanë se hapi i këtillë ka shkaktuar shqetësime në Uashington rreth prishjes së balancit ushtarak midis Kinës dhe Tajvanit.
XS
SM
MD
LG