Ndërlidhjet

PRISHTINË


Me rastin e 2 korrikut, ditës së shpalljes së Deklaratës Kushtetuese të Kosovës, në qendër të Prishtinës sot është përuruar busti i Nënë Terezës.
Përurimin e bëri presidenti Ibrahim Rugova, i cili me këtë rast tha se njohja formale e pavarësisë së Kosovës, do ta qetësonte këtë pjesë të Evropës.
Kosova duhet të integrohet në komunitetin ndërkombëtar dhe NATO, kurse gjithmonë duhet të jetë në marrëdhënie të mira me Shtetet e Bashkuara, tha Ibrahim Rugova.
XS
SM
MD
LG