Ndërlidhjet

PALE


Trupat e NATO-s në Bosnje sot e kanë bastisur shtëpinë e të dyshuarit për krime të luftës Radovan Karaxhiq.
Operacioni është zhvilluar me mbështetjen e autoblindave dhe helikopterëve luftarakë së SFOR-it.
Njoftohet se askush nga familjarët e Karaxhiqit nuk është arrestuar.
XS
SM
MD
LG